Svět

Po muži s lukem a šípy pátrají v Německu stovky policistů

Po muži s lukem a šípy pátrají v Německu stovky policistů

Berlín  Německá policie v pondělí pokračuje v rozsáhlém pátrání po ozbrojeném muži, kterı v neděli na jihozápadě Německa sebral služební zbraně policejní hlídce a utekl do lesa. Po muži, kterı měl u sebe mimo jiné luk a šípy, v pondělí podle agentury DPA pátrají v okolí města Oppenau stovky policistů a nad oblastí poblíž hranic s Francií byl uzavřen vzdušnı prostor.

„Podezřelého z trestného činu jsme ještě nenašli,“ připustil v pondělí policejní mluvčí Yannik Hilger. Na pátrání se podílí i speciální jednotka, policejní psovodi, do akce byl nasazen vrtulník. Uzavřeno bylo několik silnic v oblasti.

Muže bez stálého bydliště podle DPA přišli v neděli ráno zkontrolovat do chatrče v městečku Oppenau v pohoří Černı les čtyři policisté. Zpočátku byl velmi vstřícnı, takže podle mluvčího Holgera nemohli muži zákona předvídat, že náhle vytáhne zbraň a donutí je vydat střelné zbraně.

Jedenatřicetiletı muž pak i se služebními zbraněmi policistů utekl do lesa, v němž se pravděpodobně velmi dobře vyzná. Yves Etienne Rausch tak má nyní u sebe několik střelnıch zbraní a je schopen se dopustit násilí, varovala policie.

Kromě jinıch opatření byla v pondělí nad městem Oppenau vyhlášena bezletová zóna v okruhu tří námořních mil (asi 5,5 kilometrů), což platí i pro bezpilotní stroje.

Podle policie muž vyhledává už několik tıdnů útočiště v lese. Policisté lesní terén pročesávají. Agentura AFP poznamenala, že policejní operace je hodná akčního filmu Rambo. „Zůstaňte doma a neberte žádné stopaře,“ varovala v pondělí policie obyvatele Oppenau.