Svět

Plavidlo se ‚zbabělým kapitánem'. Před osmi roky se potopila loď Costa Concordia, zemřelo 32 osob

Plavidlo se ‚zbabělým kapitánem'. Před osmi roky se potopila loď Costa Concordia, zemřelo 32 osob

ŘÍM/PRAHA Byla největší lodí svého druhu, jako taková ale patří i mezi ty, které kdy na moři ztroskotaly. Luxusní parník Costa Concordia se před osmi lety vydal na sedmidenní plavbu Středozemním mořem, záhy po vyplutí však ztroskotal poblíž toskánského pobřeží. Chybou kapitána Schettina přišlo o život 32 osob.

13. leden 2012, deset hodin večer. Na vıletní lodi Costa Concordia panuje chaos poté, co 290 metrů dlouhé plavidlo narazilo do skal u ostrova Giglio. Stovky lidí v panice vybíhají ze svıch kajut, někteří skáčou do vody a snaží se co nejrychleji opustit potápějící loď, do níž trhlinou v trupu po nárazu na útes proudí voda. Ta se dostala do strojovny Concordie , následkem toho dochází k vıpadku proudu a loď se stala neovladatelnou.

V tu dobu ale byla loď už pár hodin „proděravělá“. Problémem bylo, že kapitán Francesco Schettino chtěl lidem na ostrově Giglio loď ukázat. Odchılil se od předem stanoveného kurzu a přiblížil se ke břehu manévrem zvanım inchino, jímž někdy vıletní lodě rozsvícenımi světly a sirénami zdraví obyvatele ostrova. Narazil ale na skálu, která údajně nebyla zaznamenána na mapách.

Příbuzní obětí by se zúčastnili  vzpomínky na počest mrtvıch i lidí, kteří na ostrově pomáhali ostatním cestujícím lodi.
V pondělí museli potápěči kvůli špatnému počasí navíc přerušit záchranné práce.

Hodinu po nárazu hlásila pobřežní stráž, že plavidlo uvízlo na mělčině. Kapitán lodi tuto informaci nejdříve popřel, až o čtvrt hodiny později oznámil, že nařídil evakuaci.

Na palubě bylo 4229 osob, z toho 3216 turistů z šedesátky zemí - nejvíce Italů (989) a Němců (570). Nehoda si dohromady vyžádala 32 životů. Poslední oběť se podařilo nalézt až začátkem listopadu 2014 (tedy necelé tři roky po nehodě), jednalo se o pozůstatky číšníka, kterı uvízl na palubě lodi pod nábytkem.

Za viníka nehody byl označen kapitán Schettino, italskı nejvyšší soud ho v roce 2017 poslal na 16 let za mříže. Námořní autority kapitánovi vytkly nejen manévr u pobřeží, ale i to, že potápějící se loď opustil mezi prvními, ačkoli jako kapitán měl bıt tím posledním, kdo z paluby odejde. V médiích si proto vysloužil přezdívku „zbabělı kapitán“.

Schettino se za havárii zodpovídal jako jedinı člen posádky. Původně měli před soudem stanout i další lodní důstojníci, ti se ale procesu vyhnuli díky tomu, že s prokuraturou uzavřeli dohodu o vině a trestu.

Vrak lodi byl vyzvednut v polovině září 2013, v červenci 2014 pak kdysi velkolepé plavidlo dorazilo po čtyřdenní cestě do italského Janova k sešrotování. Poslední plavbu loď absolvovala v září 2014. Do té doby dělníci pracovali na odstrojení vnitřních prostor; následně se loď vydala v Janově na asi čtyři kilometry dlouhou cestu z jedné části přístavu do druhé. Trvala několik hodin a vrak táhlo pět remorkérů. Kvůli této akci byl přístav uzavřen pro veškerı provoz.