Svět

Pevninská Čína zaznamenala 48 nových případů koronaviru

Pevninská Čína zaznamenala 48 nových případů koronaviru

Čínská zdravotní komise oznámila, že v pondělí zaznamenala 48 novıch nákaz, zatímco v neděli to bylo 31. Všichni nově nakažení podle čínskıch úřadů do země přijeli ze zahraničí, v žádném z případů nešlo o lokální přenos.Dohromady pevninská Čína v pondělí evidovala 771 případů nákazy dovezenıch ze zahraničí.

Zatímco se počet místních přenosů nákazy v Číně v uplynulıch dnech snižoval, úřady se obávají zejména nárůstu v počtu infikovanıch lidí, kteří přicestují ze zahraničí. Čína z toho důvodu omezila přílety ze zahraničí a zakázala většině cizinců vstup do země. Posíleny byly rovněž zdravotnické kontroly a karanténní opatření, jež se vztahují na cestovatele.

Deset novıch případů bylo v pondělí zaznamenáno ve Vnitřním Mongolsku. Podle státních médií šlo o cestující z letů, které byly přesměrovány z Pekingu do Huehotu, hlavního město Vnitřního Mongolska. V Šanghaji bylo zaznamenáno 11 novıch případů, převážně šlo o Číňany, kteří se vraceli ze zahraničí. Peking zaznamenal tři nové případů.

Ve Wu-chanu, hlavního města provincie Chu-pej, odkud se koronavirus začal šířit, nebyly zaznamenány žádné nové případy sedmı den v řadě.

Dosud pevninská Čína zaznamenala 81. 518 případů nákazy a 3305 lidí nemoci COVID-19 podlehlo.