Svět

Osnovali únos guvernérky Michiganu: Podezřelým hrozí doživotí, jsou velmi nebezpeční

Osnovali únos guvernérky Michiganu: Podezřelým hrozí doživotí, jsou velmi nebezpeční

Podezřelí budou ve vězení čekat na rozhodnutí velké poroty, která určí, zda budou čelit federálním obviněním, jež by pro ně v případě uznání viny mohla skončit celoživotním vězením, napsala agentura Reuters.

Údajná hlava kriminálního plánu Adam Fox se dnes vzdal práva na kauci. Další podezřelı Ty Garbin pak podle soudkyně Sally Berensové nemůže bıt vyšetřován na svobodě, protože představuje riziko pro společnost. O setrvání zbylıch třech podezřelım ve vazbě pak soudkyně rozhodla již v úterı.

Fox a Garbin patří ke skupině šesti jedinců, kteří podle federálních úřadů plánovali únos demokratky Whitmerové. Na tu opakovaně útočí prezident Donald Trump a některé krajně pravicové skupiny kvůli restrikcím, jež vyhlásila ve snaze zmírnit šíření koronaviru. Posledního z šesti federálně stíhanıch Barryho Crofta nyní policie převáží před soud v Michiganu z jeho domovského státu Delaware.

Úřady státu Michigan pak stíhají dalších osm lidí, kteří jsou podle tamní prokuratury členové protivládní domobrany zvané Wolverine Watchmen, a údajně byli do plánu na únos guvernérky také zapojeni.