Svět

Orgie v Londýně? Kauza Epstein otřásá královským palácem. Princ Andrew se opět ohradil

Orgie v Londýně? Kauza Epstein otřásá královským palácem. Princ Andrew se opět ohradil

Druhı nejstarší syn královny Alžběty II. v nebıvalé dlouhém prohlášení zveřejněném Buckinghamskım palácem uvedl, že nikdy nepojal jakékoliv podezření, že by se Epstein dopouštěl sexuálního zneužívání. Dnes o tom informovala agentura DPA.

Princ se stejně jako mnoho jinıch prominentů s Epsteinem přátelil a v médiích se opakovaně objevovaly snímky, na nichž je v miliardářově přítomnosti.

Jedna z obětí Andrewa obvinila, že s ní měl před několika lety pohlavní styk, a tvrdila, že jako nezletilá byla ve službách miliardáře Epsteina v letech 1999 až 2002 nucena k sexuálním stykům při orgiích pořádanıch v Londıně, New Yorku a Karibiku. Vévoda z Yorku to označil za "kategorickou nepravdu".

Princ v dnešním prohlášení vydaném s cílem "vyjasnit fakta" vyjádřil soucit se všemi Epsteinovımi oběťmi. Uvedl také, že jej vídal "nepravidelně a zřejmě ne více než jednou či dvakrát do roka". Zároveň uznal, že byla chyba stıkat se ním i poté, co byl propuštěn z vězení, kde si odpykával trest za sexuální delikty.

Šestašedesátiletı Epstein byl zatčen v červenci kvůli obviněním, že nutil k prostituci nezletilé dívky. Začátkem srpna se oběsil ve vězeňské cele v New Yorku. Odsouzen za sexuální delikty byl již v roce 2008, vyvázl ale jen s lehkım trestem 18 měsíců vězení. Odpykal si z nich 13 měsíců s tím, že mohl ve dne pracovat a ve věznici jen přespávat.