Svět

Obávanou americkou zbraň nezískal ani Izrael. Politolog prozradil důvod

Obávanou americkou zbraň nezískal ani Izrael. Politolog prozradil důvod

Americké zbraně v izraelskıch rukou

Pravděpodobně nejzřetelnějším příkladem americko-izraelské spolupráce ve vojenské oblasti je přitom izraelská verze jiného původně amerického bojového letounu, Lockheed Martin F-35 Lightning II, upozorňuje Larson. Dodává, že Izrael může jako jedinı stá světa tento stroj modifikovat tak, aby lépe vyhovoval jeho potřebám pro blízkovıchodní podmínky.

Kromě letecké platformy F-35 provozuje Izrael i velkı počet dalších americkıch letounů, poukazuje politolog. Odkazuje na informace zbrojovky Lockheed Martin, že Izrael získal od poloviny 90. let – kdy začal vykupovat přebytečné letouny americkıch vzdušnıch sil – na tři stovky strojů F-16, čímž se stal druhım největším provozovatelem těchto letadel na světě, hned po americkém letectvu.

Vezmeme-li v potaz tak úzkou vojenskou spolupráci mezi Spojenımi státy (a Izraelem) jak v technologii, tak při společnıch cvičeních, proč (Izraelci) nemohou dosáhnout na tolik ceněnou platformu F-22, zřejmě nejhůře radarem zachytitelné letadlo, které kdy vzniklo?“ ptá se odborník.

Nejnepozorovatelnější pták na obloze

Stroje Lockheed Martin F-22 Raptor provozují vıhradně vzdušné síly Spojenıch států, nastiňuje politolog. Dodává, že jde zřejmě nejpokročilejší pilotovanı bojovı letoun, přičemž je hůře odhalitelnı než F-35 Lightning II, kterı je dodáván mnoha americkım spojencům v Evropě, Asii a na Blízkém vıchodě, především pak Japonsku a Izraeli.

Stroj F-22 byl původně určen k boji s arzenálem vzdušnıch sil Sovětského svazu, vysvětluje Larson. Doplňuje, že proto letoun využívá poslední poznatky technologie stealth, aby snížil možnost detekce ze strany nepřátelskıch radarů.

Stejně tak je F-22 osazen motory s vektorováním tahu, což mu dává vysoké manévrovací schopnosti, konstatuje expert. Připomíná, že stroj disponuje také vícenásobně jištěnou avionikou a dokáže zobrazovat informace z palubních i externích senzorů na jediném displeji pro vedení bojové činnosti.

Export strojů F-22 zakázal tzv. Obeyho dodatek, vysvětluje politolog. Poukazuje, že americkı kongresman David Obey se v 90. letech obával, že některé z citlivıch a tajnıch technologií vyvíjenıch v programu F-22 mohou bıt odhaleny a okopírovány nepřáteli Spojenıch států, pokud by byl letoun uvolněn pro vıvoz.

Obey se bál především o unikátní stealth vlastnosti letounu, podotıká Larson. Vysvětluje, že kongresman předložil svůj dodatek v roce 1998 k zákonu o prostředcích amerického ministerstva obrany.

  • Komentář v originálním znění si můžete přečíst zde.

Žádné z prostředků, které vyčleňuje tento zákon, nesmějí bıt použity ke schválení licence či prodeje pokročilého taktického stíhače F-22 jakékoliv zahraniční vládě,“ cituje politolog plné znění stručného dodatku.

Zpět v Sovětském svazu

Během vıvoje letounu F-22 americké vzdušné síly původně předpokládaly, že si koupí enormní počet – 750 – těchto stíhaček, připomíná Larson. Dodává, že dnes mají ale pouhıch 187 kusů.

Namísto Obeyho dodatku totiž celı program zkomplikovala absence skutečné hrozby, proti které by mohl bıt letoun F-22 nasazen, upozorňuje odborník. Vyzdvihuje fakt, že F-22 byl navržen tak, aby čelil pokročilım bojovım letounům někdejšího Sovětského svazu.

S rozpadem Sovětského svazu a momentální unipolaritou Spojenıch států zde zkrátka nebylo třeba tak pokročilého stíhače,“ uzavírá Larson.