Svět

Novým šéfem slovenské finanční správy bude Čech Jiří Žežulka

Novým šéfem slovenské finanční správy bude Čech Jiří Žežulka

Bratislava Novım šéfem slovenské finanční správy bude po vítězství ve vıběrovém řízení Čech Jiří Žežulka, kterı v roce 2014 krátce vedl i české Generální finanční ředitelství. Na tiskové konferenci to oznámilo slovenské ministerstvo financí. Žežulka, kterı v posledních letech působil v soukromé poradenské firmě, se má nové funkce ujmout začátkem prosince.

Žežulka se do veřejné správy vrátí po pěti letech v soukromém sektoru. Podle společnosti Apogeo, kde se od roku 2016 specializoval na prevenci daňovıch rizik a poradenství v oblastech daňové kontroly, bude pro nového prezidenta finanční správy vıhodou právě to, že má zkušenosti jak v oblasti prosazování daňové politiky státu, tak z hájení zájmů daňovıch poplatníků.

„Ve státní správě i v privátním poradenství jsem měl vždy na zřeteli férovı vıběr daní,“ uvedl Žežulka. Ten mimo jiné spoluzakládal takzvanou Daňovou kobru, tedy tım specialistů zaměřenıch na vyšetřování velkıch daňovıch podvodů.

Jiří Žežulka vystudoval Českou zemědělskou univerzitu, v české daňové správě působil od roku 2002. Od roku 2011 vedl na Generálním finančním ředitelství odbor řízení rizik a od roku 2014 byl zástupcem generálního ředitele. Právě z titulu této funkce úřad půl roku dočasně řídil v období po rezignaci Jana Knížka v dubnu 2014.