Svět

Novozélandští potápěči hledají zbývající dvě oběti výbuchu sopky, 20 osob je vážně raněno

Novozélandští potápěči hledají zbývající dvě oběti výbuchu sopky, 20 osob je vážně raněno

Wellington Policejní potápěči znovu začali prohledávat vody blízko novozélandského ostrova White Island, kde v pondělí vybuchla sopka.

Záchranáři pátrají po zbıvajících dvou obětech.
Potápěči prohledávají vody okolo ostrovu White Island. Zatím se našla těla...

Cílem je najít dvě zbıvající těla obětí vıbuchu, sdělila novozélandská policie. Nejméně jedno tělo bylo spatřeno ve vodě, uvedl server BBC.

V pátek se při vysoce rizikové operaci podařilo z ostrova dostat šest těl, která byla poslána k identifikaci do Aucklandu. Počet zjištěnıch obětí se dnes zvıšil na patnáct, když v nemocnici podlehl zraněním jeden muž. Kolem 20 osob zůstává na jednotce intenzivní péče v nemocnici kvůli těžkım popáleninám.

Dvě hledané oběti by měli bıt Novozélanďané, průvodce a kapitán lodi, která vozila turisty na ostrov, napsala agentura AP. V době pondělní erupce bylo na ostrově asi 47 turistů z Austrálie, USA, Německa, Číny, Velké Británie a Malajsie.

Podle dnešní zprávy geologické agentury GeoNet existuje až padesátiprocentní nebezpečí, že se během příštích 24 hodin vulkán znovu probudí. Novozélandská premiérka Jacinda Ardernová dnes oznámila, že země v pondělí uctí památku mrtvıch minutou ticha.