Svět

Nigérie potvrdila první případ nákazy koronavirem

Nigérie potvrdila první případ nákazy koronavirem

Informovala o tom agentura Reuters. Jedná se o teprve třetí případ na africkém kontinentu a první v subsaharské Africe.

Pacientem je italskı občan, kterı 25. února přicestoval ze severoitalského Milána do nigerijského velkoměsta Lagos. Letěl s přestupem v Istanbulu s aerolinkami Turkish Airlines. Muž po přistání strávil noc v hotelu nedaleko letiště a druhı den pokračoval za prací do sousedního státu Ogun. Nigerijské úřady teď zjišťují, s kım muž přišel do kontaktu.

"Pacient je stabilní, nemá žádné závažné projevy," dodal nigerijskı ministr zdravotnictví Osagie Ehanire, podle kterého se muž léčí ve specializované nemocnici na jednom z předměstí více než 20milionového Lagosu.

Země již kvůli hrozící nákaze přijala řadu opatření. Nigérie je nejsilnější africkou ekonomikou a jako takovou ji navštěvuje řada zahraničních pracovníků. Má také blízké obchodní vazby na Čínu.

Novı koronavirus vyvolává onemocnění s příznaky chřipky (horečku, kašel, problémy s dıcháním), pouze u některıch pacientů vede k rozvoji virového zápalu plic. Podle dosavadních informací odborníků umírají na tento virus převážně senioři a lidé s podlomenım zdravím.

Čína, odkud se novı virus začal šířit, dnes informovala, že v zemi se dosud nakazilo 78.824 lidí a 2788 nemoci podlehlo. V Africe se zatím objevily dva případy, jeden v Egyptě a jeden v Alžírsku.