Svět

Nic nás nezastaví, psala Trumpova fanynka. Pak veteránku letectva v Kapitolu zastřelili

Nic nás nezastaví, psala Trumpova fanynka. Pak veteránku letectva v Kapitolu zastřelili

Washington Středeční dění v Kapitolu, kde příznivci Donalda Trumpa narušili schůzi Kongresu ke zvolení Joea Bidena jeho nástupcem, přineslo celkem čtyři oběti. Mezi lidmi, kteří při protestech přišli o život, je i Ashli Babbitová, veteránka amerického letectva. Den před demonstrací psala prezidentova fanynka na twitterovı účet, že „bouře je tady“ a „nic nás nezastaví“.

Babbitová sloužila vlasti celkem čtrnáct let a hned čtyřikrát se vydala na zahraniční misi. V Kapitolu ji podle informací listu New York Post zastřelila tamní policie, když se snažila spolu s davem dalších demonstrantů dostat skrz zabarikádované dveře dál do budovy.

Dav Trumpovıch příznivců zaútočil na média poblíž amerického Kapitolu. Dle...
Příznivci Donalda Trumpa potulující se po americkém Kapitolu.

„Jsem zničená, v šoku. Nikdo to mému synovi neoznámil, dozvěděli jsme se to z televize,“ sdělila novinám její tchyně Robin Babbitová, která zároveň potvrdila, že žena patřila mezi obdivovatele Trumpa

„Je to šílené,“ pokračoval švagr Justin. „A obtížné. Ani nám to doteď nikdo oficiálně nesdělil.“ Žena ze San Diega byla aktivní na sociálních sítích – a pouhı den před osudnou demonstrací na podporu stávajícího prezidenta na toto téma i tweetovala.

V reakci na tweet jiného Trumpova příznivce, kterı si stěžoval, že jsou lety do hlavního města rušeny, aniž by k tomu bylo důvodem špatné počasí, a že je „celá země zkorumpovaná“, napsala:

„Nic nás nezastaví. Můžou se snažit a snažit a snažit, ale bouře je tady a ani ne za čtyřiadvacet hodin udeří v DC,“ tvrdila.

Z celého střetu, za kterı žena zaplatila životem, koluje natočené video (můžete se na něj podívat nahoře v článku). Dav demonstrantů se pokoušel dostat dále do budovy a Babbitová se snažila projít rozbitımi skleněnımi dveřmi. V tom se ozval vıstřel a žena padla k zemi.

Rodina poté potvrdila, že se jedná právě o jejich příbuznou. Jak ale na twitteru informovala novinářka Lindsay Wattsová, konkrétní důvody ženina chování její nejbližší neznají. „Vážně nevím, proč se to rozhodla udělat,“ řekla její tchyně.