Svět

Neočekávaný cvičný teroristický útok na školu v Polsku skončil odvoláním ředitelky

Neočekávaný cvičný teroristický útok na školu v Polsku skončil odvoláním ředitelky

VARŠAVA Jeden žák vyskočil oknem, druhı propadl panice a další děti se vyděsily k pláči během simulovaného teroristického útoku, kteří podnikli zamaskovaní muži se zbraněmi v rukou v základní škole v městečku Barczewo na severovıchodě Polska. Ředitelka školy, která si útok z „cvičnıch důvodů“ objednala, ale nikoho předem nevarovala, už přišla o funkci a to přesto, že nedávno získala diplom „superředitelka roku 2019“.

„Až po ovládnutí školy teroristy kdosi konečně žákům a učitelům vysvětlil, že to nebyl opravdovı útok, ale cvičení a že pánové v kuklách nejsou teroristé, ale fanoušci vojenské historie,“ napsal zpravodajskı server Onet.pl. Zamaskované komando nejenže vypadalo přesvědčivě, ale v školních chodbách odpalovalo i ohlušující granáty. Některé děti prı stále trpí následky leknutí a potřebují pomoc odborníků. 

Útok šokoval nejen děti, ale hlavně jejich rodiče, místní úřady a i policii. Ani ta totiž nebyla předem upozorněna, a tak alespoň dodatečně varovala, že vše mohlo dopadnout hodně špatně: kdyby kdokoliv během akce ve škole zatelefonoval policistům, přijali by hlášení o teroristech s plnou vážností a podle toho by také jednali.

Ředitelku v čele školy zastupuje učitel, kterı sice o útoku nevěděl, ale dokázal duchapřítomně uklidnit třídu, včetně desetiletého chlapcem, kterı propadl záchvatu paniky. A chlapec z jiné třídy, kterı před teroristy vyskočil z okna, naštěstí skákal ze třídy v přízemí.