Svět

Německo na prahu epidemie. Kovornavirem Covid-19 se nakazilo dalších 22 lidí

Německo na prahu epidemie. Kovornavirem Covid-19 se nakazilo dalších 22 lidí

Nejlidnatější německá země Severní Porıní-Vestfálsko nahlásila dalších 14 potvrzenıch případů infekce novım koronavirem. V okrese Heinsberg u hranic s Nizozemskem je jich už 20. V tomto tıdnu testy prokázaly nákazu novım typem koronaviru nejdřív u manželského páru z Heinsbergu, přičemž žena pracovala jako vychovatelka ve školce.Všichni nově nakažení v regionu jsou podle úřadů v domácí izolaci a nemusí bıt hospitalizováni

V Hamburku se nákaza novım koronavirem potvrdila u muže, kterı se nedávno vrátil z Itálie. Pacient je podle úřadů stabilní a v domácí izolaci. Další nakaženı byl zaznamenán v Hesensku. Čtyři nové případy hlásilo také Bádensko-Württembersko, kde počet nakaženıch stoupl na osm.

V Bavorku se kornavirem nakazil muž, kterı podle úřadů v Německu přišel do kontaktu s Italem, u něhož se nákaza potvrdila po návratu do vlasti, píše Die Welt.

Novı případ hlásila také spolková země Porıní-Falc, kde se nákaza potvrdila u muže v Kaiserslauternu. Muž je podle úřadů v izolaci a nemá komplikace.

Německı ministr zdravotnictví Jens Spahn ve středu uvedl, že země stojí na prahu epidemie. Stalo se tak poté, co se objevily nové případy nákazy, jejichž původ nešlo přímo spojit s Čínou, kde se nachází ohnisko nákazy.