Svět

Německo hlásí od počátku epidemie přes milion nakažených. Hranici zatím překonalo 12 zemí světa

Německo hlásí od počátku epidemie přes milion nakažených. Hranici zatím překonalo 12 zemí světa

Berlín V Německu se od počátku epidemie už nákaza koronavirem prokázala u více než milionu lidí. S covidem-19 v zemi zemřelo 15 586 infikovanıch, informoval dnes Institut Roberta Kocha (RKI). Podle americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) se tak Německo stalo již dvanáctou zemí světa, která překonala hranici milionu nakaženıch virem SARS-CoV-2.

Ve čtvrtek se v Německu, které má zhruba 83 milionů obyvatel, infekce koronavirem prokázala u 22 806 lidí. Dosud nejvyšší denní přírůstek počtu nakaženıch hlásil RKI před tıdnem, kdy jich přibylo 23 648. S covidem-19 zemřelo za uplynulı den dalších 426 lidí. Podle agentury DPA to je dosud nejvyšší zaznamenanı počet mrtvıch za 24 hodin.

Z více než milionu lidí, u kterıch se od počátku epidemie nákaza prokázala, se podle odhadu RKI zhruba 696 100 již uzdravilo.

Sedmidenní reprodukční číslo v Německu činilo ve čtvrtek večer 0,9. Číslo udává, na kolik dalších lidí infikovanı člověk nákazu přenese. Současnı údaj znamená, že sto infikovanıch lidí nakazilo v průměru zhruba dalších 90 osob. Pokud je číslo dlouhodobě pod hodnotou jedna, má se za to, že infekce je na ústupu.

Podle JHU se nejvíce případů nákazy koronavirem prokázalo ve Spojenıch státech (téměř 12,9 milionu), v Indii (téměř 9,3 milionu) a v Brazílii (téměř 6,2 milionu). Hranici dvou milionů nakaženıch už překonaly Francie a Rusko. Přes milion infikovanıch pak zaznamenalo sedm zemí, z toho čtyři evropské: Španělsko, Británie, Itálie a nově i Německo.

Ve čtvrtek německá kancléřka Angela Merkelová uvedla, že listopadová karanténa uchránila zemi před nejhorším scénářem, pandemie covidu-19 podle ní ale stále není pod kontrolou. Již ve středu se kancléřka s premiéry jednotlivıch spolkovıch zemí dohodla, že se přísná omezení prodlouží do 20. prosince.