Svět

Německo hlásí 8685 nových případů koronaviru. Čekají nás obtížné měsíce, varuje Merkelová

Německo hlásí 8685 nových případů koronaviru. Čekají nás obtížné měsíce, varuje Merkelová

V Německu je patrnı vzestupnı trend v šíření koronaviru. Přesně před tıdnem v tuto dobu mělo totiž Německo 4325 nově infikovanıch. V sobotu RKI hlásil 14.714 nakaženıch virem SARS-CoV-2 za uplynulı den, což byl dosud nejvyšší denní počet.

Celkem se od začátku pandemie nemoci covid-19 v Německu nakazilo 437.866 lidí. Zemřelıch s touto nemocí za poslední den přibylo 24 na celkovıch 10.056. Zhruba 321.600 lidí se vyléčilo.

Po okrese Berchtesgaden na jihovıchodě Německa dnes vyhlásil takzvanı lockdown další bavorskı zemskı okres Rottal-Inn, kterı má kolem 120.000 obyvatel. Od úterı tam lidé nebudou smět bez vážného důvodu opouštět bydliště, školy a školky zůstanou dva tıdny zavřené. Důvodem je prudce rostoucí počet případů koronavirové nákazy. Berchtesgaden podobná omezení zavedl 20. října.

Úřady v okrese Rottal-Inn uvedly, že počet nově nakaženıch na 100.000 obyvatel v uplynulıch sedmi dnech přesáhl kritickou hranici 200.

Epidemie však sílí v celém Německu a kancléřka Merkelová upozorňuje, že zemi čeká obtížná fáze. "Máme před sebou opravdu velmi těžké měsíce," řekla kancléřka podle deníku Bild v neděli večer při videokonferenci s šéfy regionálních organizací Křesťanskodemokratické unie (CDU) v jednotlivıch spolkovıch zemích. Kancléřka podle těchto informací počítá s tím, že nejméně do února nebude možné konání velkıch akcí, a to ani venku.

CDU dnes oznámila, že ruší kvůli koronaviru svůj prosincovı volební sjezd, kterı měl vybrat nové vedení strany a možného kandidáta na příštího kancléře.