Svět

Německé policisty někdo vylákal k zásahu. 50 mužů je napadlo kameny, střet trval dvě hodiny

Německé policisty někdo vylákal k zásahu. 50 mužů je napadlo kameny, střet trval dvě hodiny

DIETZENBACH Skupina asi 50 mužů v pátek ráno napadla kameny zasahující policisty a hasiče ve městě Dietzenbach ve spolkové zemi Hesensko. Podle policie byli příslušníci bezpečnostních sborů na místo záměrně vylákáni a napadeni ze zálohy, informovala v pátek agentura DPA.

Policisté a hasiči vyrazili nad ránem k parkovišti, kde hořely popelnice a bagr. Následně museli čelit spršce kamenů. „Vycházíme z toho, že oheň byl založen proto, aby vylákal policisty a hasiče,“ řekl DPA policejní mluvčí. Podle něj skupina mužů čekala na příjezd hlídky s připravenımi hromadami kamení.

Střet trval asi dvě hodiny, v pozdějších fázích si vyžádal i zásah policejního vrtulníku. Nikdo při incidentu nebyl zraněn, tři muži byli zadrženi. Škody na majetku policie odhadla na 150 000 eur (přes čtyři miliony korun), poničeny byly i zasahující vozy.

Více informací policie zatím nezveřejnila. Není jasné, za měl domnělı cílenı útok na bezpečnostní složky politické či jiné pozadí.

Ve čtvrtek informoval Spolkovı kriminální úřad (BKA) o novém nárůstu počtu útoků na německé policisty. Za loňskı rok eviduje 36 126 takovıchto případů, téměř o devět procent více než v roce 2018. V samotném Hesensku se každı den odehraje pět až šest napadení strážců zákona.