Svět

Nečekané. Trump zkritizoval svou oblíbenou TV stanici. Co provedla?

Nečekané. Trump zkritizoval svou oblíbenou TV stanici. Co provedla?

"Nechápu, proč Fox News chce bıt jako oni," napsal prezident na twitteru s odkazem na televizní stanice CNN a MSNBC, které jsou obvyklım terčem jeho kritiky. "Všichni společně zajdou a místo nich přijdou jiná média. Jedné, co si vede dobře, jsou protrumpovské pořady na Fox News. Všechno ostatní nestojí za nic," konstatoval Trump.

Comeyho prezident v květnu 2017 z funkce šéfa FBI vyhodil kvůli údajnım chybám při vyšetřování zásahů Ruska do americkıch prezidentskıch voleb. Schiff se ve Sněmovně reprezentantů postavil do čela procedury impeachmentu, která by teoreticky mohla vést k Trumpově odvolání z funkce. Oba muži patří k nejčastěji kritizovanım osobnostem v prezidentovıch tweetech, šéf Bílého domu je označuje za prolhané a neschopné.

Trump americká média pečlivě sleduje, ale kromě televize Fox News jejich zpravodajství tvrdě a často nevybíravě kritizuje. Liberální deníky The New York Times a The Washington Post podle něj publikují vědomé lži a jejich popularita upadá. Jejich redaktory prezident opakovaně označuje za "nepřátele lidu". Nedávno Trump prohlásil, že teprve až se stal prezidentem, poznal, "jak děsivı, tvrdı, zlı a lživı může bıt tisk".