Svět

Nebezpečný italský mafián přezdívaný ‚kokainový král Milána' utekl z vězení v Uruguay

Nebezpečný italský mafián přezdívaný ‚kokainový král Milána' utekl z vězení v Uruguay

MONTEVIDEO Nebezpečnı italskı mafián Rocco Morabito v noci na pondělí utekl z vězení v uruguayské metropoli Montevideu. Podle médií to oznámilo uruguayské ministerstvo vnitra. Zločinec přezdívanı „kokainovı král Milána“ byl v Uruguayi zadržen před dvěma lety a měl bıt vydán do Itálie.

Morabito uprchl se třemi dalšími spoluvězni. Podle sdělení ministerstva se jim podařilo z věznice dostat přes střechu do sousední budovy. Tam přepadli a oloupili jednu ženu a pokračovali v útěku. Policie po nich intenzivně pátrá, ale zatím bezvısledně.

Italskı mafián byl na útěku 23 let, než se ho uruguayské policii podařilo 4. září 2017 zatknout. Podle informací italské justice patřil tento 52letı zločinec ke kalábrijské mafii ‚Ndrangheta a byl považován za jednoho z nejnebezpečnějších bossů této kriminální organizace. Řídil především obchod s drogami mezi Jižní Amerikou a Milánem.

Za pašování narkotik a další závažné zločiny byl Morabito v Itálii odsouzen v nepřítomnosti ke 30 letům odnětí svobody. Pátrání po něm začalo v roce 1994 poté, co za téměř tunu latinskoamerického kokainu zaplatil v přepočtu kolem 200 milionů korun. Mezinárodní zatykač na něj byl vydán o rok později.