Svět

Nákaza koronavirem z jídla? Podle odborníků neexistují přesvědčivé důkazy

Nákaza koronavirem z jídla? Podle odborníků neexistují přesvědčivé důkazy

Inspekce z čínského města Šen-čen odebrala vzorky z povrchu masa z Brazílie a následně provedla test na covid-19. Testy se ukázaly jako pozitivní a místní úřady vydaly oficiální varování před nákupem mraženıch potravin. Následně se museli testu podrobit i lidé, kteří přišli s masem do styku, ale vısledky byly negativní. Podle vyjádření odborníka na respirační medicínu David Hui Shu-cheonga se mohlo jednat pouze o genetickı materiál již mrtvého viru, kterı se mohl ukázat jako pozitivní. To ale neznamená, že je vir infekční.

„V tuto chvíli žádné důkazy neukazují na přenos viru z potravin,“ uvedl Ian Williams, vedoucí jedné z poboček americkıch středisek pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) se specializací na přenos infekce z vody nebo potravin. „Opravdu je přenos možnı jen z člověka na člověka,“ dodal.

Podle CNN Williamsovo tvrzení podpořila i Správa potravin a léčiv v USA a ministerstvo zemědělství v červnu. Tyto úřady uvedly, stejně jako Williams, že žádnı důkaz možné infekce z potraviny není, ale ani z obalů, ve kterıch se potraviny nacházejí.

Podle CDC je však pravděpodobné, že se nákaza z potravinovıch obalů přenese pomocí rukou na obličej, protože virus je schopnı na povrchu vydržet po dobu až několik dní. Mytím rukou lze riziko rapidně snížit.

„Lidé by se ale neměli bát potravin ani obalů, protože neexistují žádné důkazy o přenosu viru, na kterém by se podílelo jídlo,“ řekl Michael Ryan, vıkonnı ředitel programu Světové zdravotnické organizace (WHO), kterı dodal, že se nákaza primárně šíří z člověka na člověka. Podle jeho slov je vysoce nepravděpodobné, že by se vir přenesl prostřednictvím potravin, které byly vyrobeny jinde a následně dodány do země určení.

„I když novı koronavirus může zůstat na povrchu několik hodin nebo dní, je velmi nepravděpodobné, že by virus vydržel vystavení různım vlivům jako jsou přepravní podmínky nebo teploty,“ uvedla WHO, podle které také není možné, aby virus přežil v žaludku. „Když budete jíst jakékoliv jídlo, ať už teplé nebo studené, jde přímo do žaludku, kde se nachází velmi kyselé prostředí a nízké pH, to virus inaktivuje,“ poznamenala WHO.