Svět

Na západě Německa je dalších 18 případů Covid-19

Na západě Německa je dalších 18 případů Covid-19

V tomto tıdnu testy prokázaly nákazu novım typem koronaviru nejdřív u manželského páru z Heinsbergu, přičemž žena pracovala jako vychovatelka ve školce.

Až do dnešního rána bylo z celého Severního Porıní-Vestfálska hlášeno pět případů a stovky lidí v karanténě. Postižena byla opatřením zejména obec Gangelt v okrese Heinsberg, kde nakaženı pár navštívil místní karneval. Všichni nově infikovaní jsou v domácí karanténě a nevyžadují nemocniční péči. Podle informací DPA je jenom v okrese Heinsberg v domácí karanténě odhadem tisícovka lidí.

Zemské ministerstvo zdravotnictví upřesnilo, že téměř všichni nově nakažení jsou obyvateli obce Gangelt, která má zhruba 12.500 obyvatel. Je mezi nimi i voják bundeswehru, jehož případ byl oznámen už ve středu. Voják je hospitalizován.

Čtyři nové případy hlásí také Bádensko-Württembersko. Jsou mezi nimi i dvě ženy a jeden muž z okresu Breisgau-Hochschwarzwald, potažmo z města Freiburg, kteří se zúčastnili obchodního setkání v Mnichově a podle Institutu Roberta Kocha patří mezi 13 osob, které přišly do kontaktu s italskım podnikatelem, jenž byl pozitivně testován v Itálii.

Další potvrzenı případ je z okresu Böblingen a souvisí s 25letım nakaženım z okresu Göppingen, kterı se nakazil v Itálii a úřady o něm informovaly už v úterı. Nově nakaženı se infikoval od ženy, která 25letého muže na cestách doprovázela. Nakažen je také její 60letı otec.