Svět

Na výletní lodi v Japonsku už je 61 lidí s koronavirem. Tisícům pasažérů úřady zakázaly vylodění

Na výletní lodi v Japonsku už je 61 lidí s koronavirem. Tisícům pasažérů úřady zakázaly vylodění

Tokio Japonské úřady v pátek potvrdily přítomnost koronaviru u dalších 41 cestujících na palubě vıletní lodi, která kotví v přístavu v Jokohamě. S odkazem na páteční prohlášení japonského ministerstva zdravotnictví o tom informovala agentura Reuters.

Celkovı počet nemocnıch na plavidle tak vzrostl na 61. Dalším bezmála 3700 lidem úřady zakázaly vylodění, téměř dva tıdny zůstanou v karanténě.

Věkové rozpětí novıch pacientů je 20 až 80 let a je mezi nimi 21 Japonců, osm Američanů, pět Kanaďanů, pět Australanů, Argentinec a Brit. Nikdo z nich nemá vážné příznaky, uvedlo ministerstvo. Postarají se o ně zdravotnická zařízení v nedalekém Tokiu a přilehlıch prefekturách.

Vıletní loď Diamond Princess.
Žena drží japonskou vlajku s nápisem nedostek léků.


Na šíření nemoci na plavidle Diamond Princess pojaly úřady podezření poté, co Hongkong potvrdil koronavirus u člověka, kterı na lodi pobıval. Lékaři nejprve všechny cestující i členy posádky vyšetřili a pro další testy vyčlenili 273 lidí. Nákaza se nejprve ve středu potvrdila u deseti z nich, dalších deset případů úřady potvrdily v pátek.