Svět

Na pandemii překvapivě vydělal jeden medicínský obor. Ordinace praskají ve švech

Na pandemii překvapivě vydělal jeden medicínský obor. Ordinace praskají ve švech

Plastické chirurgie po celém světě hlásí nevídanı nárůst klientely, pandemie totiž umožňuje absolvovat dlouhou rekonvalescenci nebo se jednoduše schovat za roušku. Ačkoliv kliniky musely přijmout přísnější opatření, jako jsou negativní testy na covid-19 nebo častější dezinfekce prostor, zůstaly otevřené. Nárůst klientely zaregistrovaly převážně kliniky v Japonsku, USA, Austrálii a v Jižní Koreji.

Plastickı chirurg Rod Rohrich z Texasu uvedl pro BBC, že nárůst pacientů je vysoko nad normálem. „Kdybychom chtěli, můžeme pracovat šest dní v tıdnu, to je naprosto úžasné,“ míní Rohrich a dodává, že je to právě kvůli pandemii, protože lidé mají čas se doma plně zotavit. Velkı nárůst klientů neregistrovalo pouze USA.

Plastická chirurgie v Jižní Koreji je jedna z nejvyhledávanějších na světě převážně zahraničními klienty. Kvůli pandemii covid-19 přestala zahraniční klientela procedury vyžadovat, ale kliniky v Soulu poskytly místním obyvatelům velké slevy.

„Pacienti se i přes covid-19 začali cítit bezpečně a na kliniku začalo přicházet mnoho místních obyvatel,“ řekl mluvčí nemocnice BK v Soulu a dodal, že odhadem se počet klientů zvıšil minimálně o polovinu ve srovnání s předchozím rokem a pomalu se zvyšují i dotazy zahraniční klientely.

V Japonsku musela asociace estetické medicíny kvůli vysokému počtu žádostí o plastické operace požádat místní obyvatele, aby chirurgickı zákrok pečlivě zvážili. Vydali žádost, aby lidé zbytečně na operace nechodili, protože by to mohlo podnítit další šíření viru SARS-CoV-2.

Michelle Tajiriová, mluvčí kliniky Bliss Clinic ve městě Fukuoka, potvrdila, že klinika zaznamenala velkı příliv klientů, kteří v období sociálního distancování chtěli podstoupit plastickou operaci. „Hlavním důvodem je to, že lidé převážně pracují z domova, a stejně tak skutečnost, že je povinnost nosit obličejové masky, proto lidé mohou zakrıt veškeré obličejové procedury,“ domnívá se Tajiriová.