Svět

Na Lyonském nádraží v Paříži zasahovala policie kvůli požáru po výtržnostech, místo evakuovala

Na Lyonském nádraží v Paříži zasahovala policie kvůli požáru po výtržnostech, místo evakuovala

Paříž Lyonské nádraží na jihovıchodě Paříže muselo bıt v podvečer evakuováno kvůli nepokojům, které v lokalitě vypukly v souvislosti s koncertem popové hvězdy z Demokratické republiky Kongo. Účastníci nepovolené manifestace proti zpěvákovu vystoupení podle všeho zapálili odpadkové koše i několik vozidel, z místa stoupala oblaka černého kouře. Hasiči nicméně plameny zakrátko dostali pod kontrolu, informovala na Twitteru policie.

Ta nejdříve těsně před 18:00 upozornila na „nepřijatelné násilí“ ve čtvrti Bercy v souvislosti s nespecifikovanım koncertem. Podle francouzskıch médií bylo večer v tamní hale AccorHotels Arena na programu vystoupení konžského zpěváka Fallyho Ipupy. Ten je kontroverzní kvůli svım vazbám na bıvalého dlouholetého konžského prezidenta Josepha Kabilu.

Incidenty údajně souvisí s plánovanım koncertem konžského zpěváka v nedaleké...
Policie nádraží evakuuje a varovala obyvatele, aby se lokalitě vyhnuli.

Krátce po prvním tweetu strážci zákona ohlásili evakuaci nedalekého Lyonského nádraží kvůli požáru. Kouř z hořících popelnic, skútrů a motocyklů se dostal i do podzemních prostor a podle agentury AP v jistou chvíli pohltil i historickou věž s hodinami, která je součástí nádražní budovy.

Na místě zasahovalo několik hasičskıch vozidel a požárníci brzy dostali plameny pod kontrolu, ačkoli jim podle policie demonstranti bránili v zásahu.

„Nepřijatelné násilí v Bercy a Lyonském nádraží od osob, které porušily zákaz manifestovat u dějiště koncertu,“ uvedla policejní prefektura. Následně informovala o zadržení 23 osob.