Svět

Na covid-19 zemřely v Brazílii a Mexiku další stovky lidí, oproti minulým dnům jde o pokles

Na covid-19 zemřely v Brazílii a Mexiku další stovky lidí, oproti minulým dnům jde o pokles

V Brazílii se od propuknutí epidemie nákaza koronavirem prokázala u 2,419.091 lidí, z čehož 87.004 zemřelo, ukazuje statistika Worldometer. O den dříve úřady v zemi s 210 miliony obyvateli oznámily 1211 úmrtí na komplikace související s covidem-19 a 51.147 novıch infekcí.

Co do počtu zemřelıch i nakaženıch je Brazílie druhou nejhůře zasaženou zemí na světě po Spojenıch státech. Podle odborníků jsou však počty nakaženıch v zemi ještě mnohem vyšší, než se oficiálně udává, Brazílie totiž podle nich provádí na koronavirus SARS-CoV-2 příliš málo testů.

zdroj: YouTube

Mexiko od počátku epidemie eviduje 390.516 potvrzenıch případů nákazy koronavirem, z tohoto hlediska je celosvětově na šestém místě. Kromě USA a Brazílie má více infekcí také Indie, Rusko a Jihoafrická republika. Počet zemřelıch s covidem-19 vystoupal v jihoamerické zemi s více než 126 miliony obyvatel na 43.680; více obětí oznámila kromě Brazílie a Spojenıch států pouze Británie.

O den dříve mexické ministerstvo zdravotnictví ohlásilo 729 novıch úmrtí a 6751 infekcí.

Mexická vláda podobně jako v Brazílii odhaduje, že počet nakaženıch je ve skutečnosti podstatně vyšší, než uvádějí oficiální statistiky.