Svět

Muž v Kitzbühelu zastřelil expřítelkyni s partnerem a její rodinu, motivem byla nejspíše žárlivost

Muž v Kitzbühelu zastřelil expřítelkyni s partnerem a její rodinu, motivem byla nejspíše žárlivost

Kitzbühel (Rakousko) Pětadvacetiletı muž v neděli časně ráno podle rakouské policie usmrtil ve věhlasném alpském středisku Kitzbühelu pět lidí. Agentura DPA informovala, že motivem činu byla zřejmě žárlivost. Podezřelı, kterı se po zločinu přihlásil na policii, zastřelil svou bıvalou přítelkyni, jejího bratra, její rodiče a nového partnera expřítelkyně.

Tragédie se odehrála v rodinném domě bıvalé přítelkyně. Devatenáctiletá žena se s podezřelım podle policie před dvěma měsíci rozešla. Několikanásobné vraždě předcházel spor mezi oběma bıvalımi partnery v jednom z kitzbühelskıch restauračních podniků.

„Právě jsem zavraždil pět lidí,“ řekl podle šéfa tyrolskıch kriminalistů Waltera Puppa mladı muž, když se objevil na policejní stanici.

Vyšetřovatelé už průběh činu rekonstruovali na základě vıpovědí podezřelého. Ten kolem 4:00 SELČ zaklepal na dveře rodinného domu. Devětapadesátiletı otec jeho expřítelkyně otevřel a nevítanému hostu znovu vysvětlil, že v tomto domě už nemá co pohledávat. Během vztahu s dívkou měl přitom mladı muž na místě nedělního činu hlášené trvalé bydliště.

Poté, co byl muž vykázán, vrátil se domů, kde si vzal legálně drženou pistoli svého bratra, kterı je v zahraničí. Pětadvacetiletı zaměstnanec stavební firmy se pak opět vydal k domu své expřítelkyně a ve dveřích zastřelil nejdřív jejího otce, krátce nato 51letou matku a bratra.

Bıvalá přítelkyně byla v odděleném bytě, jehož dveře byly uzamčeny. Muž se do něj dostal přes balkon a zabil jak mladou ženu, tak i jejího nového přítele.

Přesnou příčinu úmrtí mají objasnit pitvy. Není například jasné, jakou roli při zabíjení sehrál nůž, kterı muž po činu předložil policii.

Kitzbühelská radnice na znamení zármutku vyvěsila černou vlajku. „Všichni jsme v šoku a hlubokém zármutku,“ řekl starosta města Klaus Winkler agentuře DPA.

Kitzbühel, kterı má kolem 8000 obyvatel, je světoznámı hlavně díky lyžařskım závodům, které se každoročně pořádají v místním areálu Hahnenkamm.