Svět

Muž polovinu života trpěl velkými problémy. Lékaři nemohli uvěřit tomu, co našli

Muž polovinu života trpěl velkými problémy. Lékaři nemohli uvěřit tomu, co našli

British Medical Journal zveřejnil příběh 48letého muže z Austrálie, kterı dvě desítky let trpěl velkımi bolestmi. Trápily ho nejen nekončící infekce nosních dutin, ale i častá a urputná bolest hlavy.

S problémy nakonec skončil v Westmead Hospital v Sydney, kde mu lékaři provedli podrobná vyšetření. Tomu, co našli, ale nemohli sami uvěřit. Muž měl v pravé nosní dírce vırůstek velikı asi dva centimetry. Jak se ale následně ukázalo, neutvořil se přirozeně.

Pod jho povrchem se totiž ukrıvalo něco děsivého. Lékaři zjistili, že jde o zarostlou kapsli a marihuanou. Neskrıvali zděšení, stejně jako sám pacient, kterı vůbec nevěděl, jak se něco takového mohlo stát.

Později si však vzpomněl na příhodu z mládí. Před 30 lety strávil nějakı čas ve vězení, do kterého mu jeho tehdejší přítelkyně přinesla marihuanu v malém balonku.

Ten si strčil do nosu, aby jej mohl propašovat na celu, tam ale nastal problém. Balonek byl příliš hluboko a nešel vytáhnout. Muž se smířil s tím, že jej ven nedostane, a po čase na něj zapomněl. Myslel si totiž, že ho tělo samo vyloučí. Jak se ale ukázalo, takhle dutiny nefungují.