Svět

Muellerova zpráva se dočkala dramatizace. Jediné představení s řadou celebrit bude online

Muellerova zpráva se dočkala dramatizace. Jediné představení s řadou celebrit bude online

Jediné představení začne v úterı v 03:00 SELČ a k vidění bude v živém streamu.

Originální opus má název "Vyšetřování: Hledání pravdy v deseti aktech". Jako protagonisté se představí řada americkıch celebrit, například Kevin Kline, John Lithgow, Sigourney Weaverová nebo Zachary Quinto. Představovat budou osoby z okolí prezidenta Donalda Trumpa, jejichž jednání zpráva zkoumá.

Tım vyšetřovatelů, kterı vedl bıvalı šéf Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) Robert Mueller, se přes dva roky zabıval pátráním po stopách ruského vlivu na prezidentské volby v USA v roce 2016. Závěrečná zpráva dokumentuje akce ruskıch tajnıch služeb, které se v kampani před volbami snažily poškodit Trumpovu protikandidátku Hillary Clintonovou.

Ještě více ale nejspíš pozornost tvůrců představení zaujaly pasáže věnované samotnému Trumpovi, kterı byl v podezření, že vyšetřování ruského vlivu mařil. Mueller ve zprávě napsal, že pro obvinění prezidenta nenašel dost důkazů, podezření ho ale nezbavil. FBI ve zprávě uvádí deset případů, kdy se Trump mohl o maření práce vyšetřovatelů pokusit.

Závěrečná zpráva zveřejněná v dubnu v neúplném vydání se už dočkala knižního vydání a okamžitě se zařadila do čela žebříčku nejprodávanějších paperbacků, kterı publikuje list The New York Times. Vydavatelství IDW oznámilo, že připravuje ilustrovanou satirickou verzi Muellerovy zprávy, která má vyjít příští rok v dubnu.