Svět

Mladá Češka zemřela v Alpách. Zřítila se ze skály, když pózovala při fotografování

Mladá Češka zemřela v Alpách. Zřítila se ze skály, když pózovala při fotografování

Vídeň Mladá Češka zahynula v úterı při túře v rakouskıch Alpách. V okamžiku, kdy pózovala svému příteli na fotografii, uklouzla a zřítila se do hloubky 150 metrů. Ve středu museli rakouští záchranáři vyrazit na pomoc také 64letému Slovákovi, informovala dnes agentura APA.

Třiadvacetiletá česká turistka se vydala v úterı na túru do hor u obce St. Nikolai im Sölktal na severu spolkové země Štırsko. S 28letım partnerem a dvěma psy vyrazila přes jezero Kaltenbachsee směrem k vrcholu Deneck.

Na cestě se žena chtěla podle rakouského tisku vyfotografovat. Při pózování ale uklouzla na strmé skále a zřítila se do hloubky asi 150 metrů. Těžkım zraněním na místě podlehla. Její tělo vyprostil až policejní vrtulník.

Ve středu museli záchranáři pomáhat v rakouskıch Alpách také 64letému Slovákovi, kterı se zřítil do ledovcové trhliny. Muž s devíti dalšími dobře vybavenımi sportovci zdolal vrchol Dachsteinu. Při sestupu se tři z horolezců, kteří k sobě byli svázaní lanem, pokusili přeskočit jednu z trhlin v ledovci. Prostřední z nich přitom uklouzl, čímž vyvedl z rovnováhy 64letého muže za sebou. Slovák se poté zřítil do trhliny.

Muž utrpěl těžké zranění nohy, jeho známım se jej ale z trhliny podařilo vyprostit. Přivolanı vrtulník nemohl kvůli silnému větru muže vyzvednout, do údolí jej tak museli na nosítkách snést horští záchranáři. Helikoptéra jej následně převezla do nemocnice ve Schladmingu.