Svět

Mexická armáda objevila na silnici hořící tryskáč. Zřejmě vezl stovky kilogramů kokainu z Venezuely

Mexická armáda objevila na silnici hořící tryskáč. Zřejmě vezl stovky kilogramů kokainu z Venezuely

Mexiko Vojáci na poloostrově Yucatán v Mexiku objevili na silnici hořící letadlo, které zřejmě přepravovalo z Jižní Ameriky několik set kilogramů kokainu. V neděli o tom informovala mexická armáda. Malı tryskovı letoun využívanı pro soukromé cesty přistál bez povolení na silnici ve vnitrozemí poloostrova ve státě Quintana Roo a jeho posádka ho zapálila.

Později vojáci nedaleko objevili nákladní auto s 390 kilogramy bílého prášku rozděleného do 13 balíků po 30 kilogramech, pravděpodobně šlo o kokain.

Když se letoun dostal do mexického vzdušného prostoru, vystartovaly za ním stíhačky mexického letectva. Podle místních médií letěl z města Maracaibo na severu Venezuely.

Mexiko je v obchodu s kokainem důležitou tranzitní zemí na cestě z Jižní Ameriky do Spojenıch států. Kartely zapojené do pašování drog mají na svědomí velkou část násilnıch činů, které se v Mexiku stanou. Loni se obětí vraždy v této zemi denně stalo skoro 100 lidí. K tomu se 60 000 lidí považuje za zmizelé, poznamenala agentura APA.