Svět

Masakr v El Pasu: Rodiny několika obětí žalují řetězec Walmart

Masakr v El Pasu: Rodiny několika obětí žalují řetězec Walmart

"Deset mexickıch občanů podalo žaloby proti společnosti Walmart Inc. ve spolupráci s generálním konzulátem Mexika v El Pasu," informovalo ve středu mexické ministerstvo zahraničí. Při útoku bylo zabito i osm Mexičanů a dalších osm občanů Mexika utrpělo zranění.

zdroj: YouTube

V žalobě se mimo jiné uvádí, že společnost Walmart "nepřijala přiměřená a nezbytná opatření, aby ochránila své zákazníky". Mexické ministerstvo zahraničí rovněž uvedlo, že cílem žaloby není jen spravedlnost pro oběti, ale i zvıšení bezpečnosti pro veřejnost.

Pachatele útoku v El Pasu policie zadržela krátce po činu. Jeho motivem byla zřejmě nenávist k cizincům, podle AP se přiznal, že jeho cílem byli Mexičani. Krátce před střelbou zveřejnil na internetu manifest, v němž mimo jiné uvedl, že útok je "odpovědí na hispánskou invazi v Texasu".

Na místě střelby v El Pasu by měl bıt v sobotu odhalen památník obětem ve tvaru obří svíce, oznámila ve středu společnost Walmart. Asi devět metrů vysokı památník má na parkovišti u obchodního centra Cielo Vista slavnostně odhalit starosta města.