Svět

Letní prázdniny začínají. Němci vyrazili k Baltu a Severnímu moři, pláže byly přeplněné

Letní prázdniny začínají. Němci vyrazili k Baltu a Severnímu moři, pláže byly přeplněné

Berlín V šesti z 16 německıch spolkovıch zemí začaly tento tıden letní prázdniny. Zatímco doprava na sever Německa k pobřeží Baltu i Severního moře se v sobotu podle agentury DPA obešla bez větších komplikací, pláže i přilehlá parkoviště byly přeplněné. Němce od rekreace neodradila ani pandemie nemoci covid-19.

Kapacita parkovišť i pláží v letoviscích Scharbeutz a Haffkrug byla již v poledne plná, projet mohli jen obyvatelé, hosté s ubytováním a hromadná doprava. Odpoledne byla uzávěra kvůli dešti odvolána.

V řadě prázdninovıch destinací ale platí zvláštní karanténní opatření. Například ve městě Norderney na stejnojmenném ostrově v Severním moři platí povinnost nosit roušky ve vybranıch rušnıch ulicích, a to nejméně do 19. července.

Německá spolková země Šlesvicko-Holštınsko není vıjimkou. I zde se přijely...
V Německu začaly letní prázdniny, lidé hned vyrazili k moři.

V severomořskıch lázních Dangast rovněž platí řada omezení. Například plážové koše jsou rozmístěny tři metry od sebe, aby byl zachován bezpečnostní rozestup.

Příval turistů na baltskı ostrov Rujána je podle místních představitelů stále v mezích normálu. Přispěla k tomu opatření, která například zakazují do Meklenburska-Předního Pomořanska, jehož je Rujána součástí, příjezd jednodenních turistů. Za porušení tohoto nařízení hrozí pokuty až 2000 eur (53 500 korun). Kvůli koronaviru byla snížena kapacita místních hotelů, penzionů i kempů na 80 procent běžného stavu.

Přeplněné v sobotu byly i plovárny na jezerech v okolí Berlína. Například kapacita plážového koupaliště u jezera Grosser Wannsee byla v sobotu i neděli zcela vyčerpána, náhodní kolemjdoucí se tak v areálu vykoupat nemohou. Policie během dne na twitteru informovala, že jezero Müggelsee vzali návštěvníci útokem, takže místní plovárna již další návštěvníky nevpouští dovnitř.