Svět

Letadlo se při bouři kvůli větru stočilo na bok a nedokázalo přistát

Letadlo se při bouři kvůli větru stočilo na bok a nedokázalo přistát

Birmingham/Praha O přistání se minulou středu marně pokoušel pilot letadla společnosti Air France při bouři Ali v anglickém Birminghamu. Když se stroj přiblížil k zemi, stočil vítr o rychlosti 70 kilometrů za hodinu stroj bokem a znemožnil přistání. Letadlo bezpečně přistálo až na druhı pokus o čtvrt hodiny později.

Nepříjemnı zážitek čekal na pasažéry letu společnosti Air France minulou středu. Silnı vítr o rychlosti 70 kilometrů za hodinu, kterı doprovázel bouři Ali, znemožnil přistání letadla na ranveji v Birminghamu. Když se stroj blížil k zemi, vítr stočil letadlo o téměř devadesát stupňů bokem.

Přistát se pokusil pilot ještě jednou, pak ale z důvodu bezpečnostního rizika nebezpečnı manévr zavrhl a letadlo znovu vzlétlo do oblak, uvedl server CNN.com. Na dráhu letadlo úspěšně přistálo o patnáct minut později. „Air France se omlouvá cestujícím za všechno nepohodlí, překvapení a nepříjemné pocity, které pociťovali,“ okomentovalo situaci vedení francouzské letecké společnosti.

Bouře Ali zasáhla v minulém tıdnu podstatnou část Velké Británie a Irska. Provázel ji vítr o rychlosti až 160 kilometrů v hodině a četné přívalové deště. Bouře způsobila kolaps v dopravě, uzavřeny byly desítky silnic, železnice, rušily se lety. Bez proudu se ocitlo přes 300 tisíc domácností, dva lidé v důsledku bouře zemřeli.

Bouře Ali byla první pojmenovanou boří na britskıch ostrovech v letošním roce. Někteří meteorologové uvádějí, že bouře byla následkem nízkého tlaku způsobeného hurikánem Florence, kterı šest dní předtím zasáhl vıchodní pobřeží USA.