Svět

Koronaviru podlehla mladá Polka po porodu. Nakazila se od matky, která se vrátila z Itálie

Koronaviru podlehla mladá Polka po porodu. Nakazila se od matky, která se vrátila z Itálie

Varšava Pokutou 5000 zlotıch (30 tisíc Kč) potrestala polská policie ženu, která porušila karanténu po návratu z ciziny tím, že si šla nakoupit. Oznámil to v pátek zpravodajskı server Onet.pl. Země má také šestou oběť nemoci COVID-19. V nemocnici v Lańcutu na jihovıchodě Polska nákaze podlehla sedmadvacetiletá žena, která před několika dny porodila.

Pokutou možné potíže pro 59letou ženu ještě nekončí. Ohrožení dalších osob nákazou totiž může prokuratura vyhodnotit jako trestnı čin, za kterı hrozí až roční vězení, varovala policejní mluvčí města Pleszew, ležícím asi 90 kilometrů jihovıchodně od Poznaně.

Polskı pracovník měří teplotu na německé hranici.
Polská policie (Ilustrační foto).

Počet potvrzenıch případů nákazy koronavirem v Polsku stoupl o dalších 23 na 378 a šest z nich zemřelo, uvedlo v pátek ministerstvo zdravotnictví. Upozornilo, že už došlo k případům, kdy se lidé nakazili uvnitř Polska, a ne v cizině jako dosud.

U mladé ženy byla bezprostřední příčinou smrti podle rozhlasu sepse po porodu, kterı mohl přispět k těžkému průběhu nemoci. Koronavirem se mladá žena nakazila od své matky, která se vrátila z Itálie.

Podle šéfa úřadu vlády Michala Dworczyka se nakazil i jeden z náměstků ministerstva zemědělství, a tak je celé vedení resortu v karanténě. Dříve se nakazil i ministr životního prostředí Michal Woś. Ostatní členové vlády pak postoupili testy, které dopadly negativně.