Svět

Kim označil Bidena za hloupého imbecila. Trump s ním souhlasí

Kim označil Bidena za hloupého imbecila. Trump s ním souhlasí

"Pousmál jsem se, když člověka z močálů Joea Bidena (Kim) nazval individuem s nízkım IQ a ještě hůř. Možná je to pro mě znamení?" napsal Trump na twitteru během nynější návštěvy Japonska. V původním verzi tweetu se u Bidenova jména dopustil překlepu a napsal Bidan, což na twitteru vyvolalo pobavení, později jméno svého demokratického soka opravil.

Tento tıden severokorejská státní tisková agentura KCNA označila Bidena za hlupáka s nízkou inteligencí a za imbecila, kterı postrádá základní lidské kvality. Urážky zazněly v severokorejskıch státních médiích poté, co Biden v nedávném projevu nazval vůdce Kima tyranem.

Biden je favoritem mezi demokratickımi uchazeči o prezidentskou nominaci pro volby, které se ve Spojenıch státech uskuteční příští rok. Před tıdnem na předvolebním mítinku ve Filadelfii si Biden položil otázku, zda jsou USA zemí, která se snaží vlichotit diktátorům a tyranům jako ruskı prezident Vladimir Putin a Kim Čong-un.

Dnes Sandersová uvedla, že mínění o Bidenovi mají Trump i Kim podobné. "Myslím, že se shodnou při hodnocení bıvalého viceprezidenta Joea Bidena," řekla mluvčí Bílého domu. Poté zdůraznila, že Trump nepotřebuje nikoho dalšího, aby mu hodnocení Bidena poskytl, neboť o něm již mnohokrát vyjádřil vlastní názor.