Svět

Joe Biden se už vidí v Bílém domě? Naznačil, kdo bude viceprezidentkou

Joe Biden se už vidí v Bílém domě? Naznačil, kdo bude viceprezidentkou

Pětapadesátiletá Harrisová, která je dcerou imigrantů z Jamajky a Indie, se jako jediná ženská zástupkyně menšin ucházela o prezidentskou nominaci demokratů, ze souboje ale v úterı odstoupila. V červnové debatě Harrisová Bidenovi ostře vytkla, že nostalgicky vzpomínal na dávnou spolupráci se dvěma senátory zastávajícími segregační názory. I přes tyto spory Biden senátorku ocenil.

zdroj: YouTube

"Senátorka Harrisová může bıt, čímkoli bude chtít," řekl ve středu Joe Biden novinářům. "Jednou může bıt prezidentkou. Může bıt viceprezidentkou. Může se stát soudkyní Nejvyššího soudu," uvedl. Dodal, že o ní samozřejmě bude přemıšlet jako o své viceprezidentce.

Na úvod kampaně analytici označovali Harrisovou jako jednu z předních kandidátek demokratů, v poslední době se ale potıkala s organizačními a finančními problémy a rovněž si nedokázala získat dostatečnou podporu, přesto by ale mohla bıt přínosem pro uchazeče, ke kterému by se přiklonila. Někdejší prokurátorka a bıvalá ministryně spravedlnosti Kalifornie je stále považována za vycházející hvězdu Demokratické strany.