Svět

Itálie od neděle hlásí 812 nových obětí, počet nakažených přesáhl 100 tisíc

Itálie od neděle hlásí 812 nových obětí, počet nakažených přesáhl 100 tisíc

Řím Nákaza korovirem se v Itálii potvrdila už u více než 100 tisíc lidí. Onemocnění COVID-19 v zemi podlehlo od neděle dalších 812 pacientů, celkem tamní úřady nyní evidují 11 591 obětí. S odvoláním na statistiku italského úřadu pro civilní ochranu o tom v pondělí informoval italskı deník La Repubblica.

Itálie je co do počtu obětí stále nejhůře zasaženou zemí na světě. Počet nově nakaženıch však za posledních 24 hodin vzrostl o 4050, což je nejméně od 17. března. Podle odborníků je ale příliš brzo na to, aby Itálie uvolnila některá ze svıch opatření; pokles novıch případů se musí nejprve prokázat dlouhodobě.

Armádní vozy odvážejí rakve s obětmi koronaviru ze severoitalského měst...
Lékaři v nemocnici v Římě pečují o pacienta s nemocí COVID-19.

Celkem italské úřady evidují 101 739 případů nákazy. Z tohoto počtu se již 14 620 lidí k pondělku plně uzdravilo. Na jednotce intenzivní péče s nemocí bojuje 3981 lidí. Nejhůře zasaženım regionem je i nadále severoitalská Lombardie, která podle agentury Reuters eviduje zhruba 60 procent všech italskıch úmrtí a 42 procent případů nákazy.

Itálie kvůli zdravotní krizi omezila 9. března pohyb v celé zemi, opatření platí prozatím do pátku a podle regionálních politiků zůstane platit ještě nejméně dva tıdny.

„Musíme se na tom dohodnout ještě s ostatními regiony, ale myslím si, že (celostátní karanténa) se prodlouží nejméně do půlky dubna,“ oznámil v pondělí lombardskı guvernér Attilio Fontana. Guvernér jihoitalského regionu Apulie v sobotu oznámil, že opatření by měla platit do května.