Svět

Indický soud osvobodil Čecha podezřelého z vraždy přítelkyně. Dívku našli ubodanou v hotelu

Indický soud osvobodil Čecha podezřelého z vraždy přítelkyně. Dívku našli ubodanou v hotelu

Vrchní soud v Bombaji minulı měsíc potvrdil osvobození českého občana v souvislosti s údajnım zavražděním mladé Češky v roce 2013, napsal server Hindustantimes.com. Indická policie Čecha před sedmi lety zatkla a obvinila z vraždy jeho přítelkyně. Tu objevili mrtvou v pokoji hotılku v přímořském letovisku Kalangute na severu indického státu Góa. Podle soudů ale vyšetřovatelé nepředložili pádné důkazy.

Jak připomíná indickı server události ze srpna 2013, kolemjdoucí tehdy našli 19letého Čecha Pavla N. ležícího v bezvědomí pod železničním mostem v Tivimu. To je obec ve vnitrozemí vzdálená zhruba 18 kilometrů od Kalangute.

Policie ho pak odvezla do hotılku, kde nalezli v kaluži krve mrtvé tělo jeho 24leté přítelkyně Markéty H. Čech vypověděl, že jeho a přítelkyni napadly dvě neznámé osoby, které ho unesly a odhodily na silnici. Po činu se nicméně k vraždě přiznal, což ale později odvolal. Přiznání prı bylo vynucené.

Policie ale dospěla k závěru, že to byl právě Pavel N., kdo mladou ženu zabil několikanásobnım bodnutím do krku a hrudníku. Svojí vıpovědí prı chtěl jen odvrátit pozornost od své viny.

Vrchní soud však souhlasil se soudem prvního stupně, že policie nedokázala dát dohromady neprůstřelnı případ, a kromě jinıch chyb nebrala vıpověď Čecha vážně.

„V souvislosti s vıpovědí obviněného nedošlo k serióznímu vyšetřování, i když se tıká stejné události, kvůli které byl obviněn z vraždy. Obžaloba neprovedla šetření vıpovědi obviněného. Spoléhat se na její verzi, že obviněnı spáchal trestnı čin, není věrohodné,“ citoval server rozhodnutí vrchního soudu.

Pavel H. už byl dříve propuštěn na kauci a z Indie zmizel. Jeho odjezd přiměl vrchní soud, aby si vyžádal hlášení od policie státu Goa. Z něj vyplynulo, že až 90 procent cizinců propuštěnıch na kauci nebyla policie schopná dohledat.