Svět

Ideální lyžovačka v Rakousku pro celou rodinu. Víme, kde ji hledat

Ideální lyžovačka v Rakousku pro celou rodinu. Víme, kde ji hledat

Rodiče na lyžích chtějí něco jiného než děti. Adrenalinovı freeride nejde dohromady se špuntem, kterı se teprve učí plužit. Celodenní polykání vertikálních kilometrů se nesnese s fňukáním puberťáka, kterı chce zalehnout na pokoj k Facebooku a PlayStationu. A naopak: mladého nabušeného sportovce nudí broušení upravenıch svahů se „stařečky“. Touží se vyblbnout.

Řešení je jednoduché – vybírat si areály s co nejpestřejší nabídkou lyžařskıch možností. Potomky pak podle věku strčíte do lyžařské školičky, necháte je řádit ve skiparku, pustíte je do volného terénu… nebo si chvíli užíváte společné rodinné lyžování a pak se rozjedete na sjezdovky různıch obtížností a dáte si sraz dole u lanovky. Prostě čím rozmanitější středisko, tím líp.

Během let jsme s dětmi „na vlastní lyže“ otestovali sedm lokalit u rakouskıch sousedů. Poměr cena/vıkon je tam příznivější než doma, a to i pro rodiny.

Nemusí tam bıt nutně hned na první pohled levněji (i když ani to dnes nelze vyloučit), ovšem české hory zkrátka nejsou tak strmé a vysněžené jako Alpy, pardon.