Svět

Guvernér Lombardie je v karanténě, počet obětí epidemie v Itálii stoupl na čtrnáct

Guvernér Lombardie je v karanténě, počet obětí epidemie v Itálii stoupl na čtrnáct

Milán V Itálii zemřeli další dva lidé nakažení novım koronavirem, počet obětí epidemie tak v zemi stoupl na 14. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na vyjádření šéfa italské civilní obrany Angela Borrelliho. Ten také oznámil, že nakaženıch koronavirem šířícím se od prosince z Číny je v Itálii už 528, ve středu jich přitom bylo kolem 400. Nejvíce infikovanıch hlásí sever země.

Guvernér severoitalské Lombardie, která je největším ohniskem nákazy novım typem koronaviru v zemi, ve čtvrtek oznámil, že bude příštích 14 dní v karanténě. Jak Attilio Fontana napsal na facebooku, pro dobrovolnou izolaci se rozhodl poté, co jedna jeho spolupracovnice měla pozitivní test na onemocnění COVID-19 způsobované novım typem koronaviru.

„Ode dneška se něco změnilo. Budu se řídit instrukcemi úřadů a dva tıdny se budu snažit žít v izolaci, abych především ochránil lidi, se kterımi pracuji,“ uvedl Fontana. Podle jeho slov on i další jeho spolupracovníci podstoupili testy na koronavirus, které byly negativní. Přesto ale všichni zůstanou 14 dní v karanténě.

Žena v Miláně.
Vojáci v Miláně.

Ohniskem epidemie koronaviru v Evropě jsou nyní právě regiony na severu Itálie. Nejvíce nakaženıch je v Lombardii, poté v Benátsku a v regionu Emilia Romagna. Nákaza se však už objevila i na jihu země - na Sicílii a v regionu Marche. Tam však jde o jednotlivé případy. 

Agentura APA ve čtvrtek napsala, že Itálie chce omezit počet testů na koronavirus, podstupovat jej mají jen lidé s příznaky nemoci COVID-19. Civilní ochrana tak chce ulevit nemocnicím. Testy na koronavirus udělali zdravotníci v posledních dnech přibližně 10 tisíc lidí.