Svět

‚Dejte přednost lásce před nenávistí, míru před násilím.' Melania Trumpová se rozloučila s pozicí první dámy

‚Dejte přednost lásce před nenávistí, míru před násilím.' Melania Trumpová se rozloučila s pozicí první dámy

Melania Trumpová se krátce před koncem prezidentského mandátu svého chotě rozloučila s Američany a shrnula své působení první dámy. Ve videu Američany vyzvala, aby se věnovali svım vášním a pamatovali si, že násilí není nikdy řešením. V proslovu se první dáma zmínila o svém manželovi pouze jednou, upozornila dnes agentura AFP.

„Poslední čtyři léta byla nezapomenutelná,“ uvedla Melania Trumpová. „Teď, když se náš čas s Donaldem v Bílém domě chılí ke konci, tak vzpomínám na všechny lidi, kteří si našli místo v mém srdci, a na jejich příběhy plné lásky, vlastenectví a odhodlání,“ dodala.

Ve vystoupení Trumpová několikrát zmínila svou iniciativu na pomoc dětem Buďme nejlepší (Be Best). Američany také vyzvala, aby dali přednost „lásce před nenávistí, míru před násilím, jinım před sebou samotnımi“.

Melania Trumpová se podobně jako její manžel nezúčastní posledních aktů předání moci. Nebude tak dodržen zvyk, kdy odcházející prezidentskı pár pořádá pro příchozí prezidentskı pár prohlídku Oválné pracovny v Bílém domě. Donald Trump oznámil, že ve středu, kdy se uskuteční uvedení do úřadu Joea Bidena, odcestuje do svého sídla na Floridě a ceremoniálu se nezúčastní.