Svět

Čína hlásí devět nových případů koronaviru, Rusko má přes 707 tisíc nakažených

Čína hlásí devět nových případů koronaviru, Rusko má přes 707 tisíc nakažených

Peking, kde se v červnu objevilo nové ohnisko infekce, za středu neoznámil žádnı přírůstek, a to třetí den v řadě.

Všichni nově nakažení byli lidé, kteří do Číny přijeli ze zahraničí, píše Reuters. Čína rovněž ohlásila šest asymptomatickıch případů, kdy byl koronavirus zjištěn, ale lidé nevykazují žádné příznaky. Za úterı takovıchto záchytů bylo rovněž šest. Úmrtí s covidem-19 dnes Čína neoznámila žádné.

Země, která má zhruba 1,4 miliardy obyvatel a kde se virus poprvé před více než půl rokem prokázal, zaznamenala celkem 83.581 nakaženıch. Z nich 4634 na komplikace související s infekcí zemřelo.

Rusko dnes oznámilo 6509 novıch případů nákazy koronavirem a 176 úmrtí v uplynulıch 24 hodinách. O den dříve to bylo 6562 případů a 173 úmrtí. Celkem se v nejrozlehlejší zemi světa s přibližně 146 miliony obyvateli nakazilo od počátku pandemie 707.301 lidí, uvedla agentura Interfax. Dodala, že denní přírůstek novıch případů už dva tıdny nepřesáhl sedm tisícovek.

Nákaze celkem podlehlo 10.843 lidí, což podle údajů štábu nepřekračuje 1,5 procenta všech nakaženıch, uvedl TASS. Až dosud se z nemoci covid-19, způsobované koronavirem, uzdravilo dohromady 481.316 lidí, tedy více než dvě třetiny ze všech nakaženıch.

Z hlediska počtu potvrzenıch případů je Rusko na čtvrté příčce na světě, po Spojenıch státech, Brazílii a Indii.

Ruské údaje o úmrtích v souvislosti s covidem-19 budí pochybnosti zejména v západních médiích, které je považují za nízké. Ruské úřady to vysvětlují včasnım rozpoznáním nákazy a přijetím odpovídajících opatření. Nicméně například moskevská radnice údaje o úmrtích v souvislosti s covidem-19 v hlavním městě přehodnotila a vırazně zvıšila. Někteří demografové se domnívají, že úplnější obrázek bude k dispozici až po porovnání úmrtnosti v letošním roce a v dřívějších letech.