Svět

‚Chvění bylo tak silné, že lidi vyhazovalo ze sedadel.' Při turbulenci se v letounu Air Canada zranilo 35 lidí

‚Chvění bylo tak silné, že lidi vyhazovalo ze sedadel.' Při turbulenci se v letounu Air Canada zranilo 35 lidí

Honolulu Náhlá turbulence, která ve čtvrtek postihla letadlo společnosti Air Canada, donutila posádku přerušit let z Kanady do Austrálie a přistát v Honolulu. Podle informace agentury Reuters se zranilo několik desítek lidí.

Letadlo mířilo z Vancouveru do Sydney a dvě hodiny po přeletu nad Havají se dostalo do náhlé turbulence, sdělila mluvčí Air Canada. Let byl proto odkloněn do Honolulu.

„Podle nynějších informací utrpělo asi 35 lidí lehčí zranění,“ sdělila mluvčí Angela Mahová. Server Hawaii News Now napsal, že devět zraněnıch bylo hospitalizováno.

11.července 2019 v 20:14, příspěvek archivován: 11.července 2019 v 22:03

BREAKING: Flight 33 was travelling from Toronto to Sydney, with a pit stop in between. The plane found itself experiencing extreme turbulence over the Pacific Ocean. https://t.co/xgf0HvQTMr

Letadlo se dostalo do turbulence ve vıšce bezmála 11 kilometrů a ve vzdálenosti 966 kilometrů jihozápadně od Honolulu. Mluvčí Federálního úřadu pro leteckou dopravu (FAA) Ian Gregor řekl, že si posádka vyžádala, aby na pasažéry u vıstupu čekali zdravotníci.

Svědci z paluby sdělili, že chvění bylo tak silné, že lidi vyhazovalo ze sedadel. Na palubě bylo 269 pasažérů a 15členná posádka. Air Canada podle Mahové v Honolulu cestujícím zajišťuje ubytování, stravu a náhradní let.