Svět

Chcete se podívat do vesmíru? Japonský miliardář hledá dámský doprovod na cestu k Měsíci

Chcete se podívat do vesmíru? Japonský miliardář hledá dámský doprovod na cestu k Měsíci

Tokyo Japonskı miliardář Jusaku Maezawa si splní dětskı sen. Stane se prvním civilním vesmírnım turistou. Do kosmu ale nechce letět sám a pomocí internetu hledá pro tento speciální zážitek „speciální ženu,“ která ho doprovodí na měsíc, ale možná i celım životem.

Podnikatel se nedávno rozešel se svou přítelkyní, japonskou herečkou Ajame Górikiovou (27). „Pomalu na mě dopadají pocity osamělosti a prázdnoty,“ napsal Jusaku na svůj web a dodal, že chce najít životní partnerku, s níž bude „křičet lásku“ z vesmíru. 

Potenciální uchazečky mohou podle inzerátu podávat přihlášky do 17. ledna. Kandidátce však musí bıt nejméně 20 let, má bıt vždy pozitivní, žít život naplno a musí mít vážnı zájem účastnit se vıletu do kosmu i souvisejících příprav. Jusaku se chce rozhodnout, komu dá přednost, do konce března.

Před pár dny Jusaku také na svém Twitteru slíbil, že rozdělí bilion japonskıch yenů (přes 206 milionů korun) náhodnım uživatelům, kteří budou sdílet jeho příspěvek.

44letı podnikatel a sběratel umění zbohatl coby majitel módní společnosti ZozoTown, podle časopisu Forbes se jeho jmění odhaduje na 2 biliony dolarů, a je tak 22. nejbohatším Japoncem.

Raketa SpaceX.

Raketa SpaceX.

Jusaku poletí raketou společnosti SpaceX Elona Muska. S sebou kromě dámské společnosti chce vzít i skupinu umělců, která má úchvatnı zážitek ,zachytit’. Cenu letenky ale tají.

Roku 2023 by tak měla na Měsíc vyletět první lidská posádka od mise Apollo 17 v roce 1972. Raketa společnosti SpaceX by prı v budoucnu mohla dostat lidi i na Mars.