Svět

‚Cestuje snad Greta časem?' Fotografie stará 121 let rozjela na sociálních sítích novou konspirační teorii

‚Cestuje snad Greta časem?' Fotografie stará 121 let rozjela na sociálních sítích novou konspirační teorii

WASHINGTON/STOCKHOLM O švédské aktivistce Gretě Thunbergové na internetu koluje nespočet přinejmenším podivnıch teorií. Lidé řeší její postoje, expresivní vyjadřování, ale i duševní zdraví. Jednou z těch nejnovějších a zároveň nejvíce kontroverzních teorií je, že se tato mladá bojovnice za klima objevuje na 121 let starém snímku dětí pracujících ve zlatém dole na severozápadě Kanady.

Neuvěřitelná podoba šestnáctileté Thunbergové s mladou dívkou na snímku vyvolává mnohé teorie, že Greta je ve skutečnosti cestovatelkou časem, která je na Zemi, aby upozornila na minulé chyby a varovala lidstvo, aby změnilo své chování pro zachování budoucnosti planety.

Podoba mladé dívky s ekologickou aktivistkou je až zarážející. Vlasy má spletené do typického copu a v obličeji vyrovnanı vıraz, kterı je Gretě vlastní.

Tři děti ve zlatém dole v Dominion Creek. Fotografie přibližně z roku 1898.

Tři děti ve zlatém dole v Dominion Creek. Fotografie přibližně z roku 1898.

Snímek nalezla Washingtonská univerzita ve vlastním archívu, načež fotografie okamžitě obletěla svět internetu. Podle historiků fotografie pochází z roku 1898, informuje server NYPost.com.

18.listopadu 2019 v 20:45, příspěvek archivován: 21.listopadu 2019 v 11:46

So, ‘Greta Thunberg’ is in a photo from 120 years ago, and it’s my new favourite conspiracy. Greta’s a time traveller, from the future, and she’s here to save us. https://t.co/5ObTjPFXvk

„Greta cestuje časem. Je zde z budoucnosti, aby nás zachránila.“ Takto komentují fotografii uživatelé Twitteru.

Zatímco Thunbergová cestuje na jachtě z USA, kde se účastnila Summitu OSN pro klima, přes Atlantik zpět do Evropy, o jejím cestování časem lze pouze spekulovat.