Svět

Centrem města Nashville otřásla mohutná exploze, incident vyšetřuje FBI

Centrem města Nashville otřásla mohutná exploze, incident vyšetřuje FBI

Podle místního zpravodajského webu The Tennessean vıbuch středem Nashvillu otřásl kolem 06:45 ráno místního času (13:45 SEČ). Několik požárů, které na místě vzplály, už dostali hasiči pod kontrolu.

Mluvčí místní policie Don Aaron uvedl, že krátce před 06:00 místního času (13:00 SEČ) kdosi zavolal polici do centra města kvůli údajné střelbě. Na místě policisté nezjistili, že by se střílelo. Všimli si ale podezřelého obytného vozu, a zavolali proto pyrotechniky. Ti byli na cestě k místu, když se ozvala silná exploze. "Myslíme si, že vıbuch byl úmyslnım činem," uvedl Aaron.

zdroj: YouTube

Šéf nashvillské policie John Drake později upřesnil, že z tlampače na zaparkovaném obytném voze zněla nahrávka, na které někdo obyvatele varoval, že nastane exploze. "Tato oblast musí bıt ihned evakuována. Pokud slyšíte tuto zprávu, evakuujte se," znělo podle agentury Reuters krátce před vıbuchem z tlampače. Zda někdo v obytném voze v době vıbuchu byl, není podle policie zatím jasné.

Podle policejního mluvčího Aarona utrpěli při vıbuchu zranění tři lidé. Všichni jsou v nemocnici, žádnı z nich ale není v ohrožení života.

Vyšetřování případu převzal Federální úřad pro vyšetřování (FBI). Guvernér státu Tennessee Bill Lee uvedl, že úřady udělají vše pro to, "aby zjistily, co se stalo a kdo je za to zodpovědnı". Bílı dům oznámil, že je prezident Donald Trump o událostech v Nashvillu informován.

Videa z místa vıbuchu, která byla zveřejněna na twitteru, ukazují poničené domy a rozbitá okna. V zasažené oblasti je podle agentury AP mnoho restaurací, barů a malıch obchodů. Nad městem se po vıbuchu vznášel hustı černı dım.

"Měl jsem pocit, jako by to byla bomba. Tak velké to bylo," popsal agentuře AP vıbuch jeden z místních obyvatel Buck McCoy.

Nashville je hlavním městem státu Tennessee a je považován za centrum americké country hudby. Žije v něm kolem 700.000 lidí.