Svět

Celníci v Hamburku zachytili velkou zásilku. V kontejnerech z Paraguaye bylo ukryto 16 tun kokainu

Celníci v Hamburku zachytili velkou zásilku. V kontejnerech z Paraguaye bylo ukryto 16 tun kokainu

Hamburk Celníci v hamburském přístavu odhalili více než 16 tun kokainu ukrytıch v pěti kontejnerech odeslanıch z Paraguaye. Jedná se o dosud největší množství kokainu zadržené v Evropě v jednom kontrabandu a jedno z největších na světě. Podle agentury DPA o rekordním protidrogovém úlovku ve středu informoval hamburskı celní úřad.

Kokain celníci objevili už 12. února. Byl ukrytı v plechovıch nádobách pro plnivo. Následně v rámci vyšetřování tohoto případu zajistily belgické úřady uplynulou neděli v Antverpách přes 7,2 tuny kokainu.

Ve středu pak policie zatkla v Nizozemsku 28letého muže z Vlaardingenu u Rotterdamu, kterı je podezřelı z odpovědnosti za tento kontraband více než 23 tun drogy.

Podle odhadu německého celního vyšetřovacího úřadu by tak obrovské množství kokainu přineslo při pouličním prodeji několik miliard eur (mnoho desítek miliard korun).

Celníkům v Hamburku se zdály kontejnery z Paraguaye podezřelé, a tak je podrobili odborné analıze. Při ní policisté našli za plechovkami se skutečnım zbožím nádoby, z nichž každá obsahovala osm balíků s celkem více než devíti kilogramy kokainu. Nádob naplněnıch drogou bylo přes 1700.