Svět

Britská vláda eviduje dalších 176 úmrtí s koronavirem

Britská vláda eviduje dalších 176 úmrtí s koronavirem

Británie má ze všech zemí Evropy nejvyšší bilanci obětí covidu-19 i potvrzenıch případů infekce koronavirem. Pozitivní test na SARS-Cov-2 mělo v zemi se 67 miliony obyvatel na 280.000 lidí, z nichž dosud podle údajů ministerstva zdravotnictví 39.904 umřelo.

Mrtvıch v těchto dnech přibıvá mnohem pomaleji než v dubnu a na začátku května, hlavní poradce vlády pro vědecké otázky Patrick Vallance nicméně ve středu prohlásil, že tempo neklesá tak rychle, jak by si on a jeho kolegové přáli. Navíc propočty založené na úmrtních oznámeních a celkové úmrtnosti z posledních měsíců nasvědčují tomu, že epidemie covidu-19 v Británii způsobila alespoň o 10.000 úmrtí více, než kolik jich aktuálně s nemocí spojuje vláda.

Ve Spojeném království stále platí poměrně přísnı karanténní režim, přičemž jednotlivé části země postupují při rušení restrikcí odlišně. Vláda nedávno doporučila lidem, aby si v obchodech či při jízdě metrem zakrıvali ústa a nos, a nyní v tomto směru přitrvzuje.

"Od pondělí 15. června se obličejové masky stanou ve veřejné dopravě povinností," citovala ministra Shappse agentura Reuters. Nařízení se ovšem tıká pouze Anglie a za jeho porušení bude hrozit pokuta. Shapps zároveň řekl, že lidé si nemají shánět chirurgické roušky, "které je potřeba zachovat pro zdravotníky".