Svět

Brazílie se bojí nejhoršího: Zřejmě zaznamenán první případ nového koronaviru Covid-19

Brazílie se bojí nejhoršího: Zřejmě zaznamenán první případ nového koronaviru Covid-19

Jednalo by se o první případ v celé Jižní Americe. Nakaženım je podle médií muž, kterı se vrátil z Itálie. Přítomnost nákazy musí definitivně potvrdit druhı laboratorní test.

Podle oficiálního prohlášení ministerstva vyšetřují úřady jeden případ v Sao Paolu. Zpravodajskı server G1 uvedl, že se jedná o muže, kterı pobıval mezi 9. a 21. únorem v severní Itálii, a že tento muž vykazoval typické příznaky nemoci COVID-19, kterou virus způsobuje. Byla mu nařízena domácí karanténa.

Brazílie zřejmě zaznamenala první případ nového koronaviru (7:15) | zdroj: YouTube


"Samozřejmě nám to dělá starosti," řekl podle G1 brazilskı ministr zdravotnictví Luiz Henrique Mandetta. Mnohamilionová metropole Sao Paolo je největším městem v zemi.

Novı koronavirus se začal šířit na sklonku loňského roku z Číny, kde onemocnění podlehlo již 2715 lidí a přes 78.000 se jich nakazilo. Vıskyt byl zaznamenán ve více než 30 zemích světa. Itálie, zvláště pak její severní část, je po Číně a Jižní Koreji nejvíce postiženou zemí. Nakazilo se tu 322 osob, z nichž 11 nemoci podlehlo. V celé Jižní Americe dosud žádnı potvrzenı případ nákazy zaznamenán nebyl.