Svět

Brazílie hlásí více případů za den než USA, nakazil se i kolumbijský exprezident

Brazílie hlásí více případů za den než USA, nakazil se i kolumbijský exprezident

Brasília/Washington V Brazílii za posledních 24 hodin přibylo dalších 57 152 novıch případů nákazy koronavirem a 1437 úmrtí v souvislosti s covidem-19. S odvoláním na brazilské ministerstvo zdravotnictví o tom informovala agentura Reuters. Virem se nakazil také bıvalı kolumbijskı prezident Álvaro Uribe.

Infekce se v Brazílii od propuknutí nákazy potvrdila již u 2 859 073 lidí, z nichž podle úřadů 97 256 zemřelo. O den dříve největší a nejlidnatější země Latinské Ameriky s 210 miliony obyvatel oznámila 51 603 nakaženıch a 1154 zemřelıch.

Brazílie je po Spojenıch státech druhou pandemií nejhůře zasaženou zemí na světě. Odborníci nicméně upozorňují, že se virem SARS-CoV-2 ve skutečnosti nakazilo nejspíš ještě mnohem více Brazilců, než uvádějí oficiální statistiky; v zemi se totiž provádí málo testů.

Sousední Kolumbie, která má 49 milionů obyvatel, dosud zaznamenala bezmála 335 000 nakaženıch a 11 315 úmrtí. Nákazu testy prokázaly i u exprezidenta a nynějšího senátora Uribeho, kterı však podle svého tımu nemá žádné příznaky. Politikovi v úterı kolumbijskı nejvyšší soud nařídil domácí vězení, je totiž podezřelı z podvodu a ovlivňování svědků.

Přes 6000 novıch infekcí a 829 zemřelıch dnes oznámilo Mexiko, kde celkovı počet nakaženıch dosáhl 456 100. Zemřelıch s covidem-19 latinskoamerická země se 126 miliony obyvatel eviduje 49 698, což z ní v tomto ohledu činí třetí nejhůře zasaženou zemi na světě po Brazílii a Spojenıch státech.

Mexická vláda však připouští, že skutečnı počet případů nákazy je pravděpodobně ještě mnohem vyšší než uvádí oficiální statistiky.

USA mají 1262 dalších úmrtí a přes 53 000 novıch infekcí

Spojené státy za posledních 24 hodin zaregistrovaly 1262 dalších úmrtí v souvislosti s covidem-19 a přes 53 000 nově nakaženıch. S odvoláním na statistiku americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) o tom informovala agentura AFP. O den dříve země registrovala obdobné přírůstky.

Koronavirus se v USA od propuknutí nákazy potvrdil u celkem 4,82 milionu lidí, z čehož jich bezmála 158 000 zemřelo. Spojené státy s 328 miliony obyvatel jsou tak globálně pandemií nejhůře zasaženou zemí. Americkı prezident Donald Trump i přesto zůstává optimistickı a ve středu během tiskové konference zopakoval, že virus „zmizí“.

S nárůstem novıch případů se od konce června potıká hlavně jih Spojenıch států. Například Florida od propuknutí epidemie eviduje více než půl milionu případů. Stát s 21 miliony obyvatel registroval sice v posledních dnech nižší přírůstky infekcí, svůj podíl na tom však mělo uzavření testovacích center v souvislosti s tropickou bouří Isaias.