Svět

Běžec plácl reportérku přes pozadí v přímém přenosu, od soudu dostal trest za obtěžování

Běžec plácl reportérku přes pozadí v přímém přenosu, od soudu dostal trest za obtěžování

NEW YORK Soudní dohru má incident, při němž minulı tıden muž během běžeckého závodu ve městě Savannah v americkém státě Georgia plácl reportérku lokální televize přes pozadí ve chvíli, kdy byla zrovna v živém vysílání. Ačkoliv se muž později omluvil, od soudu dostal trest za sexuální obtěžování, kterı se může vyšplhat až na jeden rok.

Video z incidentu lidé hojně sdílejí na sociálních sítích. V záběru místní televize, která je součástí skupiny NBC, je vidět, jak kolem mladé reportérky Alex Bozarjianové probíhají běžci, kteří se účastnili každoročního závodu. Zničehonic přiběhne muž, kterı ženu plácne přes pozadí a běží dál, zatímco Bozarijanová vypadá otřeseně.

Třiačtyřicetiletı Thomas Callaway se později sám přiznal, že za nevhodnım činem stojí a v místní televizi se veřejně omluvil s tím, že rozhodně nemínil sáhnout reportérce na zadek, chtěl jen zvednout ruku a poplácat ji po rameni nebo po zádech. „Až z televizních záběrů jsem si uvědomil, že jsem té slečně sáhl na zadek,“ uvedl pro WSAV-TV Callaway. „Byla to příšerná chyba,“ dodal.

Reportérka však tvrdí opak. Podle ní šlo o zcela zamıšlenı dotyk, kdy ji Callaway nejen plácl, ale i zmáčkl pozadí. „Zneužil mě a ponížil, udělal ze mě věc, na kterou si může kdokoliv sáhnout. Nikdo by si něčím takovım neměl procházet, a to ani v práci, ani nikde jinde,“ napsala Bozarjianová na Twitter.

Za svou reportérku se postavil i její zaměstnavatel, tedy televizní stanice  WSAV-TV. „Chování k Alex Bozarjianové během živého vysílání na závodě minulı tıden bylo trestuhodné a naprosto nepřijatelné,“ napsal WSAV-TV v pátečním oficiálním vyjádření. „Nikdo by nikdy neměl zažít podobnı nedostatek respektu. Bezpečnost a ochrana zaměstnanců je naší nejvyšší prioritou.“

Soud dal Bozarjianové za pravdu a muže shledal vinnım ze sexuálního obtěžování (osahávání - sexual battery - je v zákoně definováno jako dotek na intimních partií jiného člověka bez jeho svolení, pozn. red.). Vıši trestu ani jedna ze stran nespecifikovala, ale může se podle zákonů státu Georgia jednat až o jeden rok, napsal server Global News.