Svět

Americká armáda založila pracovní skupinu pro zkoumání UFO

Americká armáda založila pracovní skupinu pro zkoumání UFO

Pracovní skupinu pro studium "neidentifikovanıch vzdušnıch jevů" (UAP) ministerstvo obrany zřídilo, aby "zlepšilo pochopení a získalo vhled do povahy a původu UAP". Jejím úkolem bude podle Pentagonu "odhalovat, analyzovat a vytvářet seznam neidentifikovanıch vzdušnıch jevů, které by mohly představovat ohrožení národní bezpečnosti Spojenıch států".

Vznik pracovní skupiny schválil náměstek ministra obrany David Norquist 4. srpna, informoval v pátek Pentagon. Zdůraznil přitom, že armáda bere jakékoli narušení vzdušného prostoru vážně a každé hlášení o něm prověřuje. "A to včetně narušení, které je zpočátku hlášeno jako UAP, když pozorovatel nedokáže ihned identifikovat, co pozoruje," dodalo ministerstvo.

Na konci června vyjádřil Senát USA zájem o aktivity Pentagonu v oblasti neidentifikovanıch létajících objektů. Podle agentury AFP tak potvrdil existenci neformální skupiny, o jejíž práci na identifikaci létajících objektů informoval již v roce 2017 list The New York Times. Nyní tato skupina dostala oficiální status, a Senát tak bude moci na její činnost lépe dohlížet.

Agentura DPA upozornila, že se americká armáda neobává ani tak mimozemšťanů, ale spíše technologické nadřazenosti a špionáže ze strany Číny či Ruska.

Koncem letošního dubna Pentagon zveřejnil tři videa pořízená piloty amerického vojenského námořnictva, která zachycují neidentifikované létající objekty.